Náš přístup

Ohleduplnost k přírodě prospívá i našemu zdraví.

Návštěva přírodní památky Janičův vrch je příležitost k uvědomění si souvislostí.

Odpad

Proč tvořit hromady odpadků, když nemusíme? Vyzkoušejte žít „bez obalu„.

Ochrana půdy a vody

Stále se mluví o nedostatku vody… a přitom pitnou vodu znečišťujeme výkaly, které do ní nepatří.

Biolan je kompostovatelná toaleta. Díky sofistikovanému systému nesmrdí a nepotřebuje ke svému fungování ani vodu ani jedovaté roztoky, jako chemické toalety. Po 2 letech navíc z odpadu vzniká kvalitní hnojivo.
Zkuste to i vy: www.zemito.cz

Koupete se rádi ve špinavé vodě s olejnatými skvrnami?
Vznikají používáním syntetických, v přírodě těžko odbouratelných opalovacích a jiných krémů. Proto je jejich používání v přírodní památce přísně zakázáno. Je-li pro vás opalovací krém nezbytností, použijte přírodní, na minerální bázi: Welleda, Alverde, či česká Apotheka nabízí vhodné řešení v různých cenových relacích.

Zdraví

Ohleduplnost k životnímu prostředí jde ruku v ruce s ohledupností k vlastnímu zdraví. Co nesvědčí přírodě, nesvědší ani nám samotným. Ať už jsou to syntetické krémy, které zanášejí lymfatický systém, nebo nezdravé jídlo náročné na výrobu, dopravu a obaly.

Nadáváte na politiky? Můžete tvořit lepší svět svými rozhodnutími, kdykoliv nakupujete. Peníze jsou vaše volební lístky.

Provozovatel Přírodní památky Janičův vrch

Romana Ertlová

Vystudovala sociální práci na FFUK. Věnuje se józe, masážím, somatickému koučingu a organizaci seberozvojových aktivit ve svém studiu Dračí Blaho v Praze, na Jánském vršku.